BIÇAKLARIMIZIN BAKIMI

 

- Tüm ürünlerimizde kullandığımız metal kısımlar (bakır, pirinç, çelik vs.) solid-elde işlemedir. Korozif, aşındırıcı, agresif temizleyici ürünler ile temizlemeyiniz.

 

- Paslanmaz çelik olarak bilinen çelikler pasa karşı çok dirençlidir. Bir bıçağın çizilmesinde olduğu gibi yüzeye zarar verilirse, çevredeki oksijen derhal yeni bir koruyucu katman oluşturacaktır. Tuz, limon, sirke, ketçap, mayonez gibi güçlü ve asitli yiyecekler bu katmana zarar verebilir ve yeniden oluşmasına izin vermeden bu katmanı parçalayabilir. Bu nedenle bıçağınızı gıda ile temasından sonra mutlaka elde yıkayıp kurulayın.

 

- Ahşap ürünlerde naturel-solid ağaç kullanıldığından dolayı bulaşık makinesinde yıkandığı takdirde kimyasal madde kaynaklı deformasyon meydana gelebilir.

 

- Bu sebeplerle aldığınız ürünleri geleneksel olarak elde, bulaşık deterjanı ve sünger ile yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

 

- Bıçak ürünlerimizi kesme özelliklerini korumak için cam, mermer, seramik gibi yüzeylerin üzerinde kesim yapmayınız. Mümkün olduğunca gıda sınıfı plastik ya da ahşap kesme malzemelerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

- Lütfen bıçağınızı açacak, tornavida vs. olarak, amacı dışında kullanmayınız.

 

- Bıçağınızın ağzı size gelmeden önce elde bilenip paketlenmiştir. Bu nedenle tekrar bileme işlemi yapılmasına gerek yoktur.

 

- Uzun ömürlü ve kaliteli olması için tüm ürünlerimiz yüksek karbonlu çeliklerden imal edilmiştir. Yüksek karbonlu çelik kimyasal yapısından dolayı bulaşık makinesinde yıkandığı takdirde, bıçak yüzeyinde oksitlenme meydana getirebilir.

 

- Ayrıca bulaşık makinesi yüksek ısıdan dolayı bıçağın çelik sertliğinin düşmesine bu nedenle de çabuk körelmesine sebep olabilir.

 

- Paslanmaz çelik olarak bilinen çelikler pasa karşı çok dirençlidir. Bir bıçağın çizilmesinde olduğu gibi yüzeye zarar verilirse, çevredeki oksijen derhal yeni bir katman oluşturacaktır. Tuz, limon, sirke, ketçap, mayonez gibi güçlü ve asidik yiyecekler bu katmana zarar verebilir. Bu nedenle bıçağınızı gıda temasından sonra mutlaka elde yıkayıp kurulayın.

 

- Metal üzerindeki su damlası lekelerinin bıçağınızın estetiğini bozmasına izin vermeyin.

 

Bıçaklarımızda kullandığımız Bakır ve Pirinç bilezikler hakkında;

- Bakır yüksek ısıda dahi %100 oranında oksijen ve diğer gazları geçirmeme özelliğine sahiptir. Bu bıçağın mantar veya zararlı bir bakteri üretmemesini de sağlar.

 

- Bakırın havadaki ve sudaki oksijen ile teması halinde zamanla oksitlenir ve kararır.

 

- Dilerseniz doğal patinesi ile kullanmaya devam edebilir veya metal parlatıcılar ile eski haline kolayca döndürebilirsiniz.

 

- Pirincin yanma riski bulunmaz. Alaşımından ötürü bıçağınızda herhangi bir zararlı bakteri veya mantar üreyemez.

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

Ürünlerimiz, Müfit Bıçak tarafından önerilen kullanım koşulları ihmal edilmediği sürece malzeme kaynaklı oluşabilecek tüm hatalara karşı 5 Yıl boyunca garanti altındadır.

Ürünün iade kabulu aşağıdaki şartların eksiksiz sağlanmasına bağlıdır.

  • Bıçaklarımızın bakım sayfasında belirtilen uygun kullanım koşulları dışındaki oluşabilecek sorunlar karşısında garanti kapsamında değildir.

  • Ürün, fatura ile birlikte sizlere ilk gönderildiği şekilde, (Ambalajında, çizik, hasar görmemiş ve bıçak ağzındaki plastik koruyucuları takılı) gönderilmelidir.

  • Üretim hataları dışındaki bütün iadelerde kargo tutarları (Gönderim ve iade kargo bedelleri ) olmak üzere müşteriye aittir.

  • İade talebiniz firmamız tarafından incelenip, yukarıda belirtilen şartlara uygunluğu kontrol edildikten sonra gerçekleştirilecektir.